Kalamış – 7 Mart 2021

Fotoğrafçı Hakkında

Funda Gülgün

1970 Aydın doğumluyum. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi 1994 mezunuyum. Mali Müşavirim. 29 yıllık evliyim. İki çocuk annesiyim. 25-20 yaş. Kadıköy Acıbadem’de yaşıyorum.

Kişisel bakım, kozmetik ürünleri , cilt, saç bakımı, parfüm, ağız ve diş bakım vs. üretim sektöründe 1994 ten bu yana faailiyet gösteren aile şirketimizde Mali İşlerden Sorumlu Müdür olarak çalışmaktayım.Kendi markamızla (Lrouge, Nutralen )pazarda yer almakla birlikte , çeşitli firmalara private label ve fason kendi markalarıyla üretim yapmaktayız.
Fotoğraf eskiden bu yana ilgimi çeken bir alan. Bu yüzden 2017 de Anadolu Ün. İkinci Üniversite kapsamında 2 yıllık Fotoğrafçılık Bölümüne kaydoldum ve 2019 da mezun oldum. Teorik bilgiler, fotoğraf tarihi , diğer disiplinlerle etkileşimi çok ilgimi çekti.
Fotoğrafın keşfinin teknolojiyi bu günlere taşıdığını düşünüyorum.
Fakat şöyle bir dolaşıp, fotoğraf çekmedim Belki de cesaret edemedim. Takip ettiğim fotoğrafçıların fotoğraflarını görünce :))

Seyahat etmek, kitap okumak, müzik dinlemek, ud çalmak -amatör- örgü örmek, dostlarımla biraraya gelmek, İngilizce Podcast’ler dinlemek ( hala geliştirmeye çalışanlardanım), balık turlarına çıkmak , doğal beslenme, şifalı bitkiler , kediler - üç kedim var- ilgi alanlarıma girer. Eşimle Kandıra’da bulunan çok sık gidemesek de mütevazi çiftliğimizde bahçe , toprak , doğa ve hayvanlarımızla ilgilenmek ikimize de iyi gelir.
Yaşam boyu öğrenme tarafındayım. Olumlu düşünce, sevgi , saygı , sabır, azim ve gayretli çalışmayla aşılamayacak zorluk olmadığına inananlardanım.