6 – 12 Aralık 2021 Haftanın Fotoğrafları Seçkisi
En İyi 2. Fotoğraf

Bayrampaşa – 2 Aralık 2021

Fotoğrafçı Hakkında

Nevra Apatay Topalismailoğlu

1969 İstanbul doğumluyum. Evliyim ve 2 çocuk annesiyim. 1997 yılında İstanbul Tıp Fakültesi, Kadın hastalıkları ve Doğum kliniğinde uzmanlığımı tamamladım. 30 yıldır özel hekimlik yapıyorum.

Fotoğrafa yıllardır ilgim vardı, 3 yıl önce SGK’ dan emekli olunca temel fotoğraf eğitimi almaya başladım. 1 yıl sonra başlayan pandemi sürecinde de on line eğitim ve sunumları takip ederek atölyelere katıldım. İfsak, Fotoğrafmetre derneği, Kutup Ayıları Fotoğraf grubu ve 10 logos üyesiyim. Katıldığım yurt içi ve yurt dışı yarışmalarda ödül ve sergilemeler aldım. 2020 yılında Niko Guido’nun katıldığım sunumu ardından, Ben İstanbul ekibine dahil olup birbirinden güzel fotoğraf gönüllüsü dostlar edindim.

Fotoğraf farklı açılardan dünyayı görmemi ve kendimi sürekli geliştirmeye çalışmamı sağlayarak yeni bir yaşam biçimi kattı hayatıma. En büyük tutkum ise eşimle birlikte ülkemi ve dünyayı gezmek ve bu seyahatlerde farklı kültür ve yaşamları fotoğraflayarak an’ı ölümsüz kılmak ve iyi fotoğraflar üretebilmek…